آخرین اخبار آب و هوای ارمنستان 2022

armenia-weather

کشور ارمنستان در منطقه معتدل آب و هوایی قرار دارد و با توجه به دوری از دریا و پایین بودن میزان بارندگی سبب شده تا این کشور دارای آب و هوای خشک و قاره ایی باشد. نوسان درجه هوا در فصل سرد زمستان بسیار زیاد و چشمگیر است با این وجود کشور ارمنستان، زمستان های چندان سردی مثل روسیه و گرجستان ندارد و اگر در سرد ترین روز های سال از شهر های اصلی فاصله بگیریم و به دشت ها برویم دمای هوا نهایتاً به منفی 5 درجه سانتیگراد خواهد رسید. در مناطق کوهستانی و مرتفع که سرد ترین نقاط کشور هستند، دمای هوا به منفی 12 درجه سانتیگراد هم می رسد.

اما فصل تابستان در کشور ارمنستان داستان متفاوتی دارد، به طوری که غیر از مناطق مرتفع و کوهستانی تابستان های گرم و آفتابی حس می شود. میانگین دمای هوا در تابستان در اکثر مناطق شهری ۲۵ درجه سانتیگراد (۷۷ درجه فارنهایت) است در حالی که در اواسط تابستان گاهی دمای هوا تا ۴۲ درجه سانتیگراد (۱۰۸ درجه فارنهایت) نیز افزایش می یابد. همانطور که ذکر شد میزان بارندگی در کشور ارمنستان چندان زیاد نیست و می توان آن را چنین توصیف کرد که در مناطق دارای ارتفاع 1400 متری تا 2000 متری از سطح دریا میانگین بارندگی حدود 800 میلی لیتر (80 سانتی متر) است. در مناطق کم ارتفاع مانند دشت ها میانگین بارندگی بین 15 تا 45 سانتی متر است. پیشنهاد آرمنیک به شما مقاله جذاب جدیدترین قوانین اقامت دائم ارمنستان می باشد.

armenia-spring

بهترین فصل مسافرت به ارمنستان چه زمانی است؟

آب و هوای کشور ارمنستان در فصل بهار معتدل و مطلوب است و به دلیل فراوانی بارش باران، در حومه شهرها پوشش گیاهی بسیار زیبایی روییده می شود که می تواند خاطره پیاده روی به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند. پیشنهاد میشود در فصل بهار به دشت های حومه شهر بروید و از مناظر طبیعی لذت ببرید همچنین می توانید به ارتفاعات کوه آرارات رفته و از آنجا طبیعت زیبای این کشور را برانداز کنید. برخلاف ایران، فصل پاییز در ارمنستان آن چنان سرد نیست و شرایط پایداری دارد همچنین روز های گرم و آفتابی در پاییز این کشور دیده می شود. در بخش های جنوبی این کشور میانگین دمای هوا نسبت به بخش های شمالی بیشتر است. می توان گفت بهترین زمان مسافرت به کشور ارمنستان ماه های ژوئن و سپتامبر (خرداد و اواخر شهریور) است.

4.6/5 - (47 امتیاز)
buy telegram members - شراء متابعين انستقرام

درباره نویسنده: armenik

همیشه آرزو داشتم تا یک مرجع فارسی زبان جهت معرفی ابعاد مختلف کشور ارمنستان می بود تا هیچ گونه ابهامی برای گردشگران و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند باقی نماند. این آرزو اکنون "آرمنیک" نام دارد. جهت ارائه بهتر خدمات می توانید نظرات خود را برای ما بفرستید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *