جدیدترین قوانین اقامت در ارمنستان ۲۰۲۳

قوانین اقامت در ارمنستان

کشور ارمنستان به دلیل نزدیک بودن و همسایگی با ایران، می‌تواند یک گزینه مناسب برای اقامت باشد. ارمنستان نسبت به کشورهای اروپای غربی مهاجرپذیرتر بوده و شرایط را برای مهاجران و مسافران مهیا کرده است. قبل از سفر و مهاجرت به یک کشور ابتدا باید در مورد آن کشور مطالعه کنید. از این رو اگر قصد مهاجرت به ارمنستان را دارید می‌توانید در سایت آرمنیک اطلاعات مفیدی کسب کنید. در ادامه جدیدترین قوانین اقامت در ارمنستان ۲۰۲۳ را بیان می‌کنیم.

همچنین بخوانید: راهنمای اجاره و خرید ملک در ارمنستان

جدیدترین قوانین و شرایط اقامت در کشور ارمنستان ۲۰۲۳

اقامت در ارمنستان یک تجربه جذاب و متنوع است! این کشور زیبا و تاریخی با فرهنگ و طبیعتی است  که مسافران را شگفت‌زده می‌کند. همچنین، پویایی شهرها، بازارهای پر رونق و رستوران‌های معتبر ارمنی، تجربه‌ای چشمگیر را برای گردشگران به ارمنستان ارائه می‌دهند.

اگر کشور ارمنستان و ایران را از نظر وسعت و جمعیت مقایسه کنیم، ارمنستان کشور کوچک‌تر و کم جمعیت‌تری نسبت به ایران است. به طوری که تنها ۳ میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند که این تعداد افراد می‌تواند یک شهر ایران را شامل شود. از این رو افرادی که قصد دارند در یک محیط آرام همچنین نزدیک به وطن خود مهاجرت کنند، کشور ارمنستان انتخابی عالی به نظر می‌رسد.

لازم به ذکر است که باید قبل از اینکار از شرایط مهاجرت به ارمنستان مطلع شوید. اقامت در ارمنستان راه‌های متفاوتی دارد. هر فرد با توجه به شرایط خود می‌تواند از طریق یکی از آن‌ها اقدام به مهاجرت یا اقامت موقت نماید. در ادامه قصد داریم شرایط و راه‌های اقامت موقت و دائم در کشور ارمنستان را مورد بررسی قرار دهیم. پس با آرمنیک همراه باشید و در انتهای مقاله ما را از نظرات خود مطلع کنید.

Armenian Residence Types
Armenian Residence Types

 بررسی انواع اقامت در کشور ارمنستان

اقامت کشور ارمنستان مانند بسیاری از کشورهای دیگر به دو شکل امکان‌پذیر است: اقامت دائم و اقامت موقت. با توجه به شرایط و هدف از اقامت می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پس از کسب اطلاعات برای اخذ آن اقدام نمایید. در ادامه قصد داریم هریک از شیوه‌های اقامت را جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. اقامت موقت ارمنستان به صورت یکساله است و به افرادی داده می‌شود که دلایل مستدلی برای ماندن داشته باشند. اگر در این مدت قوانین و مقرات مربوطه را رعایت نمایند، می‌توانند اقامت خود را یک سال دیگر تمدید کنند.

برای تمدید اقامت یک ساله ارمنستان باید حداقل ۳۰ روز قبل از پایان اقامت اقدام به تمدید شود. در غیر اینصورت شرایط کمی سخت می‌شود و احتمال دارد شامل جریمه نیز گردد. برای اقامت یکساله کارت مخصوصی از طرف دولت ارائه می‌شود که به آن کارت اقامت گفته می‌شود.

انواع اقامت موقت کشور ارمنستان

دریافت اقامت موقت کشور ارمنستان به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. در ادامه هر یک از آنها را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

 1. دریافت کارت اقامت یک ساله از طریق ثبت شرکت که به آن اقامت تجاری نیز گفته می‌شود.
 2. اقامت تحصیلی از طریق ثبت نام در یکی از دانشگاه‌های کشور ارمنستان.
 3. اقامت کاری به نحوی که در یک شرکت فعال مشغول به کار شوید و صاحب آن شرکت شما را به عنوان کارمند رسمی خود معرفی نماید.

Company registration armenia
Company registration armenia

جدیدترین شرایط اخذ اقامت تجاری کشور ارمنستان از طریق ثبت شرکت

برای اخذ اقامت تجاری ارمنستان در ابتدا باید یک شرکت در زمینه کاری خود به ثبت برسانید. در صورت ثبت شرکت علاوه بر دریافت کارت اقامت یکساله می‌توانید یک یا چند حساب شرکتی در بانک‌های ارمنستان افتتاح کنید و در مدتی که شرکت شما فعال است قادر هستید از آن استفاده نمایید. ثبت شرکت در ارمنستان به دو صورت امکان‌پذیر است. در روش اول باید تمامی اعضای شرکت و شخص مدیرعامل در خاک ارمنستان حضور داشته باشند و مدارک شناسایی خود را جهت اخذ پروانه ارائه نمایند.

روش دوم که به آن ثبت شرکت غیرحضوری گفته می‌شود همانطور که از نام آن پیدا است، نیازی نیست اعضای شرکت در ارمنستان باشن. تمامی مراحل با وکالتی که از طریق یک وکیل یا شرکت تنظیم می‌شود، قابل انجام است. در این صورت باید شخص یا شرکت مورد نظر برای ثبت برند شما معتبر باشد و این کار نیازمند تحقیق و بررسی است. پیشنهاد می‌شود اگر از طریق یک شرکت ایرانی قصد انجام این کار را دارید، سابقه آن شرکت را مورد بررسی قرار داده و سنجیده عمل کنید. پیشنهاد می‌کنیم از مقاله جذاب تحصیل در دانشگاه‌های ارمنستان بازدید نمایید.

ثبت شرکت غیرحضوری در ارمنستان از نظر مزایا هیچ تفاوتی با ثبت حضوری ندارد و تنها فرق آن مدت زمان دریافت کارت اقامت است که در ثبت شرکت غیرحضوری مدت بیشتری طول می‌کشد؛ زیرا این کار از طریق وکالت انجام شده و نیازمند مراحل بیشتری می‌باشد.


Study residency armenia
Study residency armenia

چگونگی اخذ اقامت تحصیلی کشور ارمنستان

دانشجویان و دانش آموزان می‌توانند جهت ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کشور ارمنستان مشغول تحصیل شوند و از مزایای آن استفاده نمایند. کشور ارمنستان دارای دانشگاه‌های دولتی معتبر و شناخته شده‌ای است. در دانشگاه‌های ارمنستان رشته‌های تحصیلی زیادی در زیرگروه‌های پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه، هنر و غیره به زبان‌های انگلیسی، روسی و ارمنی تدریس می‌شود. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه آمریکا، دانشگاه آکادمی اروپا، دانشگاه آکادمی علوم ارمنستان، دانشگاه فرانسه، دانشگاه روسیه و دانشگاه معتبر دولتی ایروان اشاره کرد.

هزینه‌های زندگی و رفاهی در کشور ارمنستان ارزان است. این شامل شهریه دانشگاه نیز می‌شود که می‌تواند یکی از دلایل مهم انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل باشد. همچنین به دلیل نزدیک بودن به کشور ایران رفت و آمد نیز راحت و به صرفه است. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره شود فرهنگ کشور ارمنستان که شباهت‌های بسیاری به فرهنگ ایران دارد که تحصیل در ارمنستان را آسان‌تر می‌سازد. امنیت بالای این کشور سبب می‌شود تا خانواده‌ها با خیال آسوده فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به ارمنستان راهی کنند و چون ارمنستان برای ایران ویزا ندارد و خانواده‌ها می‌توانند در هر زمان که بخواهند نزد فرزندان خود بروند و از وضعیت آن‌ها مطلع شوند.

همچنین بخوانید: آموزش تصویری زبان ارمنی

مدت زمان تحصیل برای دانشجویان کارشناسی (لیسانس) چهار است که این مدت تا شش سال نیز قابل تمدید و برای کارشناسی ارشد این مدت شش سال می‌باشد. برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور ارمنستان باید آزمون ورودی را با موفقیت گذراند و پس از آن مدارک تحصیلی که از قبل به زبان انگلیسی ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر ارائه شود، پس از انجام مراحل ثبت نام یک نامه از طرف دانشگاه صادر می‌شود که توسط آن می‌توان اقدام به اخذ اقامت تحصیلی کشور ارمنستان نمود.


residency work armenia
residency work armenia

نحوه دریافت اقامت کاری کشور ارمنستان

کشور ارمنستان شرایط مناسبی را برای افراد خارجی فراهم کرده است که از طریق جذب شدن در بازار کار بتوانند اقامت موقت یک ساله دریافت کنند و از مزایای آن استفاده نمایند. مهاجرت و اقامت در ارمنستان همانطور که گفته شد به دلیل همسایگی با ایران هزینه‌های کمی دارد از این رو برای افرادی که می‌خواهند در این کشور به کار مشغول شوند، بسیار مناسب است. دولت ارمنستان تاکنون قانون سختگیرانه‌ای را برای افرادی که قصد دارند در این کشور مشغول کار شوند وضع نکرده از این رو سهولت در اخذ اقامت کاری یکی از مزایای مهم آن محسوب می‌شود. همچنین هیچ محدودیت سنی برای آن وجود ندارد و تقریباً همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند و کارت اقامت یک ساله یا موقت دریافت نمایند.

قوانین اقامت در ارمنستان با داشتن مهارت و تخصص

نکته‌ای که حائز اهمیت است اینکه کار فرمایان ارمنی افراد محلی را نسبت به خارجی‌ها در اولیت قرار می‌دهند؛ اما این موضوع برای افرادی که در یک زمینه تخصص و مهارت‌های لازم را دارند کمی تفاوت دارد و راحت‌تر پذیرفته می‌شوند. اکثر مردم ارمنستان علاوه بر زبان ارمنی به زبان روسی نیز مسلط هستند و قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای اخذ اقامت کاری به این کشور سفر کنید باید یکی از این دو زبان را یاد گرفته باشید. ناگفته نماند که زبان ارمنی نسبت به زبان روسی آسان تر و یادگیری آن برای افراد ایرانی راحت‌تر است. برای اخذ اقامت موقت کاری در ارمنستان باید از کارفرمای خود بخواهید شما را به عنوان کارمند رسمی خود به دولت ارمنستان معرفی کند و پس از از طریق آن شخص اقدام به اخذ کارت اقامت نمایید.


Permanent resident of Armenia
Permanent resident of Armenia

روش‌های اخذ اقامت دائم کشور ارمنستان

افرادی که قصد دارند به اروپا مهاجرت کنند، می‌توانند از طریق ارمنستان اقدام نمایند. ابتدا ویزای این کشور را دریافت کرده و به سادگی به کشورهای اروپایی سفر یا مهاجرت نمایند. افراد ایرانی می‌توانند بدون ویزا به ارمنستان سفر کرده و تا مدت ۹۰ روز در این کشور بمانند. پس از این مدت باید از خاک ارمنستان خارج شوند و اگر مایل باشند دوباره از طریق مرزهای زمینی و هوایی وارد شوند. از این رو کشور ارمنستان برای سفر و اقامت مناسب می‌باشد؛ اما اگر فردی بخواهد تابعیت این کشور را بدست آورد باید برای اخذ اقامت دائم ارمنستان اقدام کند و با توجه به شرایط خود یکی از روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها می پردازیم را انتخاب نماید.

 1. خرید ملک و سرمایه‌گذاری
 2. ازدواج رسمی با یک فرد ارمنی یا شخصی که تابعیت کشور ارمنستان را دارد.
 3. تولد فرزند در کشور ارمنستان

جدیدترین قوانین اقامت در ارمنستان ۲۰۲۳
Buy property in Armenia

شرایط و قوانین اخذ اقامت دائم ارمنستان از طریق خرید ملک

کشور ارمنستان برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ارمنستان را دارند بستری مناسب را فراهم کرده است. این شرایط موجب می‌شود افراد بتوانند برای خود و خانواده‌شان اقامت دائم دریافت کنند و ازامکانات این کشور بهره‌مند شوند. شاید بتوان گفت بهترین و مطمئن‌ترین روش اخذ اقامت دائم ارمنستان خرید ملک و سرمایه‌گذاری است. قیمت هر متر مربع آپارتمان در کشور ارمنستان به طور میانگین ۱۸۸.۵۰۰ درام (۴۰۰ دلار) که این قیمت در شهر ایروان بیشتر می‌باشد. قیمت خرید ملک در کشور ارمنستان نسبت به کشورهای همسایه خود ارزان‌تر است. همچنین قیمت مواد غذایی و هزینه‌های زندگی نیز از این قائده مستثنی نیست.

لازم به ذکر است برخلاف تصور برخی افرادی که قصد مهاجرت به ارمنستان را دارند، پس از خرید ملک اقامت دائم ارائه نمی‌شود بلکه در ابتدا برای آن فرد و خانواده‌اش اقامت یک ساله داده می‌شود و پس از مدت یک سال دولت ارمنستان در صورت عدم مشاهده سوء رفتار از جانب فرد متقاضی این اقامت را سال به سال تمدید می‌کند و پس از سه سال آن شخص می‌تواند درخواست اقامت دائم و پاسپورت ارمنستان نماید.


قوانین اقامت در کشور ارمنستان

نحوه گرفتن اقامت دائم ارمنستان از طریق ازدواج

افرادی که قادر نیستند از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری اقدام به اخذ اقامت دائم کشور ارمنستان کنند، می‌توانند از طریق ازدواج با شخص ارمنی یا فردی که تابعیت این کشور را دارد این کار را انجام دهند. اما پیدا کردن شریک زندگی آن هم از یک کشور دیگر کار چندان آسانی به نظر نمی‌رسد. اما جوینده یابنده است! اگر قصد دارید از طریق ازدواج اقامت ارمنستان را اتخاذ کنید باید ابتدا در مورد این کشور و فرهنگ مردم آن به خوبی مطالعه کنید.

پس از اینکه ازدواج رسمی صورت گرفت باید مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و به سفارت ارمنستان ارائه کنید. معمولاً مراتب بدین صورت است که باید به اداره احراز هویت وزارت امور خارجه رفته و استعلامات لازم را کسب کنید. سپس باید این مدارک را در مرکز ثبت نام اعمال مدنی در وزارت دادگستری به ثبت برسانید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله جذاب مقایسه ارمنستان و گرجستان برای مهاجرت را از دست ندهید.


birth of a baby in Armenian
birth of a baby in Armenian

شیوه اخذ اقامت دائم ارمنستان از طریق تولد نوزاد

تمامی کشورهای جهان از دو سیستم متفاوت برای تولد نوزاد پیروی می کنند که عبارتند از: سیستم خاک و سیستم خون. کشور ارمنستان با پیروی از سیستم خاک برای تولد فرزندان این امکان را فراهم کرده تا اگر فرزند شما در خاک ارمنستان متولد شود شما نیز می‌توانید برای خود و فرزندتان اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

طبق قانون وضع شده توسط دولت ارمنستان، کودکی که هردو والدین‌اش تبعه ارمنستان هستند او نیز تبعه این کشور می‌شود. کودکی که تنها یکی از والدینش تبعه ارمنستان باشند، در صورتی می‌تواند تابعیت ارمنستان را کسب کند که پس از رسیدن به سن قانونی، با رضایت کتبی والدین خود برای گرفتن تابعیت اقدام نماید. اگر طفلی در خارج از خاک کشور ارمنستان متولد شود و یکی از والدین اش تابعیت ارمنستان را داشته باشند، می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. اگر قصد سفر به جهت تحقیقات به کشور ارمنستان را دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله جذاب نقشه فارسی کشور ارمنستان را از دست ندهید.

همچنین بخوانید: راهنمای اجاره و خرید ملک در ارمنستان
4.8/5 - (189 امتیاز)

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: armenik

همیشه آرزو داشتم تا یک مرجع فارسی زبان جهت معرفی ابعاد مختلف کشور ارمنستان می بود تا هیچ گونه ابهامی برای گردشگران و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند باقی نماند. این آرزو اکنون "آرمنیک" نام دارد. جهت ارائه بهتر خدمات می توانید نظرات خود را برای ما بفرستید.

70 دیدگاه

 1. سلام من سه سال سابقه آرایشگری دارم مدرک هم دارم ایا اقامت داٸم یا موقت کشور ارمنستان به من تعلق میگیره؟

  1. سلام متشکر از دیدگاه شما
   شما در ابتدا می بایست یک شرکت معتبر در زمینه کاری خود پیدا کنید و مدارکتان را برای شرکت مذکور ارسال کنید و در صورت تایید مدارک، یک سفر چند روزه برای انجام کار های اداری داشته باشید. پس از اینکه توسط شرکت مورد نظر به عنوان کارمند پذیرفته شدید مدارک کاری خود را به سفارت ارمنستان در ایران برده و تقاضای اقامت کاری نمایید، پس از اینکه مدارک و شرایط شما توسط سفارت تایید شد، کارت اقامت یک ساله به شما تعلق می گیره که می توانید پس از هرسال تمدید کنید و در کشور ارمنستان توسط کارت اقامت زندگی و کسب درآمد نمایید.

 2. من و همسرم قصد گرفتن تابعيت كشور ديگري را داريم ولي قصد ترك ايران را نداريم و صرفاً ميخواهيم پاسپورت دومي براي مواقع لزوم كسب كنيم، آيا ارمنستان بدون حضور فيزيكي و فقط با خريد ملك تابعيت اعطا ميكند يا خير؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   کشور ارمنستان به شیوه هایی که در این مقاله گفته شد امکان گرفتن اقامت را به افراد خارجی فراهم میکند اما طبق قانون مهاجرت و اقامت در ارمنستان شما باید حداقل 6 ماه سال به عبارت دیگر نصف هر سال را در خاک ارمنستان باشید، این بدان معنا نیست که شما باید 6 ماه بطور مداوم در ارمنستان حضور داشته باشید بلکه باید در مجموع 6 ماه یعنی 180 روز در این کشور بوده باشید. آسان ترین روش اخذ اقامت ارمنستان از طریق اقامت تحصیلی است که منجر به اقامت دائم نمی شود.

 3. میتونی صرافی های معتبر و قابل اطمینان ایرانی در ارمنستان معرفی کنی ؟

 4. سلام
  بنده قصد اخذ اقامت ارمنستان از طریق خرید ملک را دارم
  لطفا راهنمایی کنید که آیا اکنون امکان همچین کاری هست یا خیر؟
  و اینکه هزینه خرید ملک از چند دلار شروع میشود؟
  مرسی

  1. سلام وقت شما بخیر
   در حال حاضر امکان اخذ اقامت از طریق خرید هست و در صورت خرید ملک به شما کارت اقامت یک ساله تعلق میگیره و شما می بایست سال به سال آن را تمدید نمایید تا 5 الی 7 سال بعد می توانید پاسپورت ارمنی خود را دریافت نمایید و یک شهروند ارمنی شوید و از مزایای آن بهره مند گردید. خرید ملک در ارمنستان برخلاف گرجستان نرخ خاصی ندارد و تنها کافی است ملک تقریبا نوساز خریداری کنید و بهتر است شرکت نیز ثبت کنید تا مراحل اخذ اقامت یکساله سریع تر انجام گردد.

 5. با سلام : متقاضی اخذ اقامت ازکشور ارمنستان از طریق ثبت شرکت و یا خرید ملک هستم ..لطفا هر کدام که مقرون به صرفه تر و سهل الوصول تر هستند مشاوره و راهنمایی نمایید.

 6. سلام. ۳۶ ساله. متاهل. صاحب فرزند.
  دارای مدرک ارشد مترجمی زبان. با ۱۰ سال سابقه کاری در ترجمه انگلیسی به فارسی و بالعکس. لطفا جهت اقامت دائم و موقت بنده را راهنمایی بفرمایید.

 7. سلام وقت بخیر من قصد مهاجرت ارمنستان را دارم رشته زبان انگلیسی از چه طریقی اقدام کنم و هزینه کلی چقدر هست و ایا میشود اقدامی کرد

 8. سلام صرافی‌ها داخل ارمنستان ریال رو به درام تبدیل میکنه

  1. سلام وقت بخیر
   صرافی های ارمنستان متاسفانه ریال ایران را قبول نمی کنند اما در ارمنستان صرافی ایرانی در خیابان های اصلی شهر هست و شما می توانید توسط کارت خوان ایرانی یا پول نقد اقدام به خرید درام، دلار و یورو نمایید. اما نرخ های صرافی در ارمنستان نسبت به ایران بالاتر هست و توصیه می کنیم قبل سفر در ایران ارز تهیه کنید.

 9. سلام من و شوهرم هر دو گرافیست هستیم برای مهاجرت شما ارمنسان رو پیشنهاد میکنید یا گرجستان

  1. سلام وقت بخیر
   برای تخصص شما بنده کشور گرجستان را توصیه میکنم چون این کشور آینده خوبی دارد و اگر موفق شود به اتحادیه اروپا راه یابد، برای زندگی و کسب درامد بستر مناسبی فراهم خواهد شد. اما ارمنستان نسبت به گرجستان مزایایی دارد که نباید نادیده گرفت و آن هم نزدیک بودن به ایران، زبان روان تر ارمنی نسبت به گرجی، قوانین راحت تر برای شهرواندان و در نهایت هزینه های ارزان تر برای زندگی. اگر قصد دارید در یک کشور با سیستم غربی و رو به رشد زندگی کنید بهترین گزینه گرجستان است و اما نباید مزایای شهروندی ارمنستان را هم در نظر نگرفت.

 10. سلام وقت بخیر
  اگر موفق به گرفتن پاسپورت مخصوص ۱۰ ساله ارمنستان بشیم آیا مجبور به انجام خدمات سربازی در ارمنستان هستیم ؟
  آیا به صورت کلی کشور ارمنستان کاری به وضیعت مشمولیت ما توی ایران داره ؟

  1. سلام دوست عزیز
   کشور ارمنستان برای مردم ارامنه قوانین سربازی وضع کرده است و شامل مهاجران و افرادی که قصد اخذ اقامت دارند نمیشود. از طرفی شما میخواهید اقامت 10 ساله بگیرید و درنهایت منجر به پاسپورت شود، پس تا زمانی که شما پاسپورت ارمنی دریافت نکردید جزء شهروندان رسمی محسوب نمیشوید و میتوانید با خیال آسوده در این کشور اقامت داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید.

 11. با سلام خدمت شما ،من وهمسرم میخواهیم اقامت یک ساله کاری بگیریم، ایشان مهندس مکانیک هستند، میخواستم بدونم در ارمنستان برای این رشته کار وجود دارد.

  1. سلام وقت بخیر
   در ارمنستان برای رشته های مهندسی بازار کار هست اما طبق قوانین تمام کشورها مردم بومی در اولویت هستند، شما میبایست در ابتدا یک شرکت نیازمند نیروی کار از طریق وب سایت یا به صورت حضوری در ارمنستان پیدا کنید و رزومه خود را برایشان ارسال نمایید، درصورتی که درخواست شما تایید بشه میتونید از طریق سفارت ارمنستان اقدام به اخذ اقامت کاری ارمنستان نمایید.
   پیروز و پاینده باشید

 12. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من تازه خدمت سربازی رو تمام کردم و به تازگی در مورد ارمنستان مطالبی خوندم که منو جذب خودش کرده و قصد دارم برم برای زندگی در این کشور،
  دیپلم فنی دارم و 21 سال سن اگر بخوام برای تحصیل بیام ارمنستان و درادامه اقامت ارمنستان رو بگیرم باید چکار کنم؟
  از طریق پناهندگی چطور چه کیسی قابل قبول تر هست؟

  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   اگر قصد ادامه تحصیل در ارمنستان دارید میبایست در ابتدا مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و برای دانشگاه های مورد نظر ارسال کنید، در صورت پذیرفتن ما به عنوان دانشجو میتوانید با مراجعه به سفارت ارمنستان اقدام به اخذ اقامت تحصیلی نمایید. درمورد پناهندگی بنده اطلاعات کافی ندارم و فعالیتی در این زمینه انجام نمیدهیم، شرایط پناهندگی نسبت به سایر قوانین اقامتی سخت تر و طولانی تر خواهد بود.
   پیروز و پاینده باشید

 13. سلام من دانشجوی زبان هستم و برای ادامه تحصیل و گرفتن اقامت دائم و پاسپورت ارمنستان میخوام اقدام کنم آیا بعد از سه سال تحصیل و زندگی در ارمنستان امکان گرفتن اقامت دائم و پاسپورت ارمنی وجود دارد؟

  1. سلام وقت بخیر
   همانطور که در مقاله اشاره شد، اقامت تحصیلی منجر به اخذ پاسپورت نمیشود و تا زمانی که در ارمنستان مشغول تحصیل هستید میتوانید اقامت بگیرید و پس از اتمام تحصیل اقامت مربوطه باطل خواهد شد. پیروز و پاینده باشید

 14. در مورد اخذ اقامت از طریق خانمم که تا چهار ماه دیگر .زایمان خواهند داشت راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان.

  1. سلام وقت بخیر
   لطفا از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید و جزئیات سوال خود را مطرح بفرمایید که در ارمنستان اقامت موقت دارید یا برای مدت محدود به این کشور سفر کرده اید. پیروز و پاینده باشید

 15. سلام اگه غیر قانونی وارد خاک ارمنستان بشیم بد خودمونو معرفی کنیم میتونیم پناهنده بشیم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله میتونید پناهنده بشید اما این مورد را در نظر بگیرید که ارمنستان مانند کشورهای اروپایی و آمریکا برای پناهندگی چندان مناسب نخواهد بود.

 16. با سلام‌ و سپاس از راهنمایی های شما:
  من ۵ ساله که بطور رسمی در ارمنستان ازدواج کردم و دو فرزند دارم فقط بهم کارت اقامت دادند بچه هام پاسپورت دارند ولی به خودم ندادند پارسال گفتند قانون عوض شده به من هم میدهند مدارک ارایه دادم ولی بعد از ۶ ماه جواب رد دادند متاسفانه ارمنستان با کشورهای دیگه فرق داره

 17. سلام و خسته نباشید. من31 سال سن دارم و کارشناسی ارشد اقتصاد خوندم و شغلم حسابدار مالی نامزد من 36 ساله هم لیسانس عمران داره و مستقلا ساختمان میسازه . بنظر شما ما تو کدوم کشور میتونیم امیدوار باشیم جهت اقامت؟؟؟ متشکر ازشما

  1. سلام
   همسر شما ارمنی هستند یا ایرانی؟
   کل ۵ سال در ارمنستان بودید؟
   با تشکر

 18. سلام من شغلم تعمرات ماشین آلات هست خواستم ببینم چطور میشه اقامت بگیرم. متاهل با دو پسر.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 19. سلام من در کار پرورش زنبور عسل فعال هستم.یعنی تولید عسل.آیا در ارمنستان بازار کار خوبی داره؟ایا اقامت ارمنستان باز هم ویزا میخواد وارد اروپا بشیم؟

 20. سلام من متاهل هستم تخصصم هم کشاورزی وباغداری می باشد اگر بخواهم ارمنستان مهاجرت کنم حتمآ مدارک تخصصی باید ارائه بدم یا خیر بعدمی توانم همسر دوم در ارمنستان اختیار کنم یا خیر ✋ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام وقت بخیر
   برای اخذ اقامت ارمنستان باید از طریق سفارت ارمنستان اقدام بفرمایید بنده در زمینه کاری شما چندان اطلاعات ندارم و تخصص بنده نیست. تا جایی که اطلاع دارم شغل کشاورزی در ارمنستان رونق خوبی داشته و می توانید از این طریق کسب درآمد نمایید. در مورد همسر دوم هم بایدعرض کنم بله امکانش هست و می توانید ازدواج کرده و پاسپورت ارمنی خود را سریع تر دریافت کنید.

 21. سلام : وقت بخیر – نزدیک به باز نشستگی هستم . امکان خرید آپارتمان جهت اقامت در ارمنستان را دارم . جهت امرار معاش ، حقوق بازنشستگی را می توان ماهیانه از ایران به ارمنستان انتقال داد ؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   بله شما می توانید با صرافی های ایرانی در ارمنستان صحبت کنید و مبلغ مورد نظر را از ایران به ارمنستان حواله بزنید و معادل درام آن را دریافت نمایید. پیروز و پاینده باشید

 22. با سلام
  ایا اگر مرد و همسر ایرانی باشند میتوانند با تولد فرزندشان در خاک ارمنستان اقامت دائم این کشور رو بدست بیارند ؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   اگر هردوی آن ها ایرانی باشند و اقامت ارمنستان داشته باشند و فرزند خود را در خاک ارمنستان به دنیا آورند، بله فرزند آن ها اقامت دائم این کشور را خواهد داشت. موفق باشید

 23. با سلام
  مدت سه سال در ارمنستان اقامت داشتیم اما بدلیل گران شدن دلار به ایران برگشتیم .پنج سال پیش هم شرکتی ثبت نمودیم پسرم و همسرم هم چهار سال اونجا اقامت داشته اند و یکسال هم زیرو کورس دندنانپزشکی در دانشگاه دولتی اونجا خوند حالا اگه ما بخوایم دوباره برگردیم آیا اقامت قبلی ما محاسبه میشه و اینکه وضعیت شرکت به چه صورت در میاد؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   ابتدا باید سوابق خود را استعلام بگیرید و چنانچه موافقت کنند می توانید اقامت ارمنستان خود را دوباره تمدید کنید. پیروز و پاینده باشید

 24. سلام من و همسرم هر دو ایرانی هستیم همسرم بارداره ایا میتونم برای زایمان خانمم را به ارمنستان ببرم وبرای فرزندم اقامت دایم بگیرم

  1. سلام وقت شما بخیر
   شما می توانید با مراجعه به سفارت ارمنستان از شرایط دقیق آگاه شوید. اما طبق قوانین شما می توانید با تولد فرزند در خاک ارمنستان با قبول شرایطی که برای شما وضع می شود اقدام به دریافت اقامت برای فرزند خود نمایید. چنانچه شما اقامت این کشور را حتی به صورت موقت داشته باشید احتمال اخذ اقامت دائم بسیار بیشتر است. پیروز و پاینده باشید

 25. سلام ، اگر من یا همسرم‌ در یکی از دانشگاه های ارمنستان ثبت نام کنیم و اقامت یکساله تحصیلی ارمنستان بگیریم هر دو اجازه کار در این کشور داریم؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   چنانچه در شرکت معتبر مشغول کار شوید و مدرک اشتغال به کار دریافت کنید بله می توانید و مانعی ندارد. موفق باشید.

 26. سلام وقتتون بخیر
  من کارم وابسته به اینترنت هستش. کلا هم اقامت ۱ سال و نیمه برای ارمنستان می خوام، چون برای بعدش تصمیم به اقدام مهاجرت برای جای دیگه دارم. حالا نمیدونم از چه روشی اقدام برای کسب ویزا کنم. یه سوال دیگه هم اینه که اگر از طریق ویزای توریستی اقدام کنم، با توجه به اینکه نمیتونم بیشتر از ۹۰ روز در اون کشور بمونم، چجوری میتونم تمدیدش کنم؟ جریمه باید بدم به ازای هر ۱ روز اضافی موندن یا اینکه میتونم کلا با یه مبلغی reset کنمش؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   خدمت شما دوست گرامی عرض کنم که نیاز به پرداخت جریمه یا ریست کردن آن نیست. شما می توانید پس از مدت 90 روز از کشور ارمنستان خارج شوید مثلا به ایران، ترکیه یا گرجستان بروید سپس به ارمنستان بازگردید. بدین صورت دوباره می توانید 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. پیروز و پاینده باشید.

 27. درود
  خواهان کار و اقامت با خانواده ام در ارمنستان هستم چگونه و با چه هزینه ای میتوانم بصورت قطعی اقدام کنم؟
  لطفا پاسخ را به ایمیلم بفرستید
  سپاسگزارم

 28. من در ارمنستان شرکت تاسیس کردم ودربانک ارمنی حساب باز کردم وهم در بانک ملت دریروان هم حساب بازکردم من مشکل صحبت کردن به زبان ارمنی دارم میخوام یک دوره اموزش زبان ارمنی ببینم حال چه درایران یا درارمنستان شما چه راه حلی برای من دارید

  1. سلام وقت شما بخیر
   برای آموزش زبان ارمنی می توانید با کلاس های آموزشی به صورت حضوری یا از طریق فایل های آموزشی رایگان در اینترنت استفاده کنید. پیروز و پاینده باشید.

 29. سلام و درود
  من یک پسر 20ساله هستم و پایان خدمت هم ندارم اگر بابام در ارمنستان یک ملک خریداری کنه ایا همه خانواده میتونن اقامت بگیرن؟ حتی من که پایان خدمت ندارم؟ (خانواده 4نفری هستیم)

  1. سلام وقت شما بخیر
   قوانین اقامت خانوادگی در بیشتر کشورها من جمله ارمنستان یکسان هست. در صورتی که پدر خانواده اقدام به اخذ اقامت از طریق ملک نماید، به همسر او فرزندان کمتر از سن 18 سال اقامت تعلق می گیره. موفق باشید

 30. سلام خسته نباشید
  منو همسرم هردو کارشناس رادیولوژی هستیم میخواستم بدونم بازار کار این رشته در ارمنستان چطوره

  1. سلام وقت شما بخیر
   رشته شما تخصصی هستش و بنده در این زمینه اطلاعی ندارم. می توانید با مراجعه به سفارت یا استفاده از سایت های محلی ارمنستان در این زمینه اطلاع کسب نمایید. موفق باشید.

 31. سلام.
  مبلغ ملکی که باید خریداری بشه، حداقل باید چقدر باشه برای گرفتن اقامت.
  ممنون

 32. آیا خدمت سربازی شامل ارامنه ی مهاجر به کشور ارمنستان هم میشود

  1. سلام وقت بخیر
   اگر منطور شما مهاجرین ایرانی هستش باید عرض کنم خیر. چون شما باید خدمت سربازی را در کشور خودتان بگذرانید و پس از مهاجرت نیازی به اینکار در ارمنستان نیست. موفق باشید

 33. سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم تو زمینه تتو هم میشه تو ارمنستان فعالیت داشت؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله در ارمنستان تتو یک شغل قانونی هستش و می تونید به این کار مشغول شوید. پیش از هرچیز ابتدا یک سفر تحقیقاتی به ارمنستان داشته باشید تا از وضعیت شغل مورد نظرتان اطلاعات میدانی کسب کنید. موفق باشید

 34. سلام و وقت بخیر
  من کارم خدمات فنی ساختمانی است آیا من میتونم با شرکتهای خدماتی کار کنم؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   بله می توانید شرکت های موجود در حوزه کاریتان را در اینترنت پیدا کرده و با آن ها مکاتبه کنید، چنانچه درخواست شما توسط آن ها تایید شود می توانید ویزای کاری ارمنستان را دریافت کنید. موفق باشید

 35. سلام . من در حوزه طراحی وب سایت فعالیت دارم- ایا به عنوان کارافرین میتوانم ویزای کار ارمنستان را دریافت کنم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   چنانچه قصد راه اندازی شرکت در این زمینه داشته باشید، می توانید اقامت کاری ارمنستان را دریافت کنید. در غیر اینصورت می توانید از یک شرکت ارمنی درخواست کار کرده و چنانچه درخواست شما توسط کارفرما پذیرفته شود می توانید اقامت کاری را اتخاذ نمایید. موفق باشید

 36. سلام
  وقت بخیر
  آیا شرایط گرفتن اقامت و زندگی در آرتساخ هم مثل ارمنستان است؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   در این مورد باید عرض کنم خیر. شرایط اقامت متفاوت هست و پیشنهاد می کنم برای اقامت و زندگی آرتساخ را انتخاب نکنید. پیروز و پاینده باشید

 37. سلام وقت بخیر
  بنده قصد ثبت شرکت در ارمنستان رو دارم نیاز به یک سری اطلاعات اولیه دارم(اعم از مالیات بر درامد هزینه ثبت نیاز به حضور یا عدم حضور صاحب شرکت)لطفا” اطلاعات مورئ نیاز رو در اختیارم بذارید.
  آیا برای ثبت شرکت نیاز به اجاره یا خرید ملک هست

  1. سلام وقت بخیر
   در این خصوص باید با سفارت ارمنستان در ارتباط باشید زیرا قوانین جدید شامل کمی تغییرات شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *