قیمت تاکسی در ارمنستان 2022 (ایروان)

taxi-armenia

کشور ارمنستان یکی از مقاصد مهم گردشگران ایرانی است از این رو قبل از سفر به ارمنستان باید در مورد سیستم حمل و نقل عمومی این کشور اطلاعاتی کسب کنیم. تاکسی یکی از مهم بخش های حمل و نقل عمومی در هر کشوری می باشد و ارمنستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان است و اکثر گردشگران ایرانی به این شهر سفر می کنند از این رو قصد داریم تا به بررسی کرایه تاکسی در ایروان نکات مهمی که باید قبل سفر دانست بپردازیم، با آرمنیک همراه باشید و نظرات خود را در انتهای مقاله  برای ما بنویسید.

اگر با خودروی شخصی به ارمنستان سفر می کنید شاید چندان نیاز نباشد که در مورد کرایه تاکسی در ایروان بدانید اما پیشنهاد می کنیم این مقاله را که برای اولین بار توسط آرمنیک جمع آوری شده از دست ندهید. در شهر ایروان برای رفت و آمد راحت و مطمئن پس از اتوبوس بهترین گزینه تاکسی می باشد چرا که کرایه تاکسی در ارمنستان برخلاف بسیاری از کشورها من جمله گرجستان و ترکیه ارزان است. اگر در خیابان هستید و درخواست تاکسی کردید باید بدانید که نرخ مصوب کرایه تاکسی به ازای هر کیلومتر 100 درام است که توسط تاکسیمتر نصب شده در اتومبیل محاسبه می شود از طرفی اگر در ایروان سوار تاکسی شوید و مسافتی کمتر از یک کیلومتر را طی کردید باید 100 درام بپردازید چرا که شروع نرخ کرایه از 100 است. اگر میخواهید به ارمنستان سفر کنید توصیه میکنیم مقاله نقشه فارسی کشور ارمنستان را از دست ندهید.

به دلیل نوسان قیمت ارز می توانید معادل ریالی آن را با توجه به قیمت روز درام محاسبه نمایید. در کشور ارمنستان برخلاف ایران اکثر تاکسی ها بصورت دربست هستند و تاکسی خطی خیلی کم دیده می شود که این مورد یکی از مزایای تاکسی های ارمنستان محسوب می شود. به خاطر داشته باشید که تنها از خودرو هایی که دارای آرم و علائم تاکسی هستند درخواست کنید و سوار خودروهای شخصی نشوید زیرا علاوه بر مسائل امنیتی، از لحاظ قیمت بیشتر از تاکسی های زرد رنگ با شما حساب می کنند.

 

مطالب مفید پیشنهادی
تعطیلات و مناسبت های رسمی ارمنستان 2022

کرایه تاکسی ایروان ارمنستان

شایان ذکر است که خودرو های شخصی بدون آرم و علائم به دنبال توریست های خارجی هستند، چون در خودرو تاکسیمتر نداشته و قیمت بیشتری از مسافر طلب می کنند. یکی دیگر از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که به هنگام سوار شدن به تاکسی در ایروان حواستان باشد که راننده تاکسیمتر خود را روشن کرده و آن را “صفر” کند همچنین پول خرد همیشه همراه داشته باشید زیرا معمولا راننده ها به دلیل نداشتن پول خرد مابقی پول را کمتر میدهند.

هنگام سفر به یک کشور خارجی حتما دقت داشته باشید که به تاکسی های فرودگاه اعتماد نکرده و در صورت امکان از تاکسی اینترنتی توسط اپلیکیشن استفاده نمایید، در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت و هریک را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم. یکی از مسافران تعریف میکرد که در اولین سفر به ارمنستان پس از اینکه از فرودگاه خارج و سوار تاکسی فرودگاه شد، راننده پیشنهاد مبلغ 2 هزار درام تا مرکز شهر ایروان را به مسافر داد در صورتی که از فرودگاه بین‌ المللی زوارتنوتس ایروان تا مرکز شهر حدود 30 دقیقه مسافت بیشتر نیست!

 

uber-taxi-yerevan

اپلیکیشن معروف Uber در کشور ارمنستان فعالیت ندارد اما جایگزین های دیگری برای آن هست که قیمت ارزان تری نسبت به تاکسی های خیابانی دارند و تنها کافیست آن ها را روی تلفن همراه خود نصب کنید و در هر نقطه ایی از ایروان تنها با مشخص کردن مبداء و مقصد درخواست تاکسی نمایید. در ایران اپلیکیشن های اسنپ و تپ 30 محبوبیت زیادی دارند و در ارمنستان نیز مردم برای حمل و نقل از اپلیکیشن هایی استفاده می کنند که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت، با آرمنیک همراه باشید.

توسط اپلیکیشن های درخواست تاکسی آنلاین در ایروان می توانید به سادگی به مقصد مورد نظر برسید و کرایه تاکسی را قبل سفر مشاهده کنید همچنین امکان تعیین نوع خودرو (سواری – مینی ون – ون) وجود دارد و قیمت ون نسبت به سواری کمی بیشتر است و تا 7 نفر گنجایش دارد و مناسب افرادی است که تعداد آن ها بیشتر از 4 نفر است و می خواهند با قیمت مناسب سفر کنند. در نهایت پس از انتخاب مبداء و مقصد سپس نوع خودرو باید منتظر باشید تا راننده طبق مسیر مشخص شده روی نقشه موقعیت مکانی شما را شناسایی کند. در پایان سفر باتوجه به رضایت خود از راننده، می توانید توسط اپلیکیشن از 1 تا 5 به وی امتیاز دهید.

مطالب مفید پیشنهادی
15 مکان شگفت انگیز گردشگری کشور ارمنستان 2022

gg-taxi-yerevan

1. اپلیکیشن GG Taxi

شرکت GG Taxi ایروان یکی از بهترین و محبوب ترین شرکت های درخواست تاکسی آنلاین در ارمنستان است که بیشترین استفاده را توسط مردم ارمنستان دارد. رانندگانی که می خواهند در این اپلیکیشن ثبت نام کنند باید از نظر اخلاقی و مهارت رانندگی مورد آزمایش قرار گیرند و پس از قبولی در تست ها می توانند مجوز کار در GG Taxi را اخذ کنند. اکثر تاکسی هایی که در این اپلیکیشن فعالیت می کنند دارای یک آرم مخصوص در قسمت عقب خودروی خود هستند که به راحتی قابل شناسایی می باشند و پس از درخواست تاکسی شناسایی آن ها راحت است.

جالب است بدانید شرکت GG Taxi در کشور گرجستان نیز فعالیت دارد اما مانند ارمنستان نتوانسته توسط مردم محبوبیت زیادی کسب کند و مردم گرجستان بیشتر از اپلیکیشن Yandex استفاده می کنند که یک شرکت روسی است. اگر قصد دارید بصورت زمینی از ارمنستان به گرجستان سفر کنید می توانید به راحتی توسط اپلیکیشن GG Taxi این کار را انجام دهید که قیمت آن از تاکسی های دیگر ارزان تر است و از نظر امنیت عالی است. نرخ کرایه تاکسی در اپلیکیشن GG Taxi در حالت عادی به ازای هر کیلومتر 100 درام است و در ساعات شلوغی ممکن است تا 120 درام متغییر باشد.

yandex taxi yerevan

2. اپلیکیشن محبوب Yandex Taxi

شرکت روسی Yandex Taxi که به تازگی در زمینه کرایه تاکسی آنلاین فعالیت دارد توانسته نزد مردم روسیه، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان بسیار محبوب شود و کاربران اش روز به روز در حال افزایش است. جالب است بدانید ارزان ترین نرخ تاکسی در ارمنستان را Yandex Taxi دارد به همین دلیل تعداد نصب آن در تلفن های همراه بیشتر از سایر اپلیکیشن های کرایه تاکسی آنلاین است و ارمنستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر در کشور ارمنستان از اپلیکیشن یاندکس تاکسی استفاده کنید در ساعات شلوغ به ازای هر کیلومتر 100 درام و در ساعات خلوت این میزان به 80 درام کاهش می یابد. تعداد تاکسی هایی که تحت نظر این شرکت روسی کار می کنند نسبت به دیگر شرکت های کرایه تاکسی آنلاین کمتر بوده اما روز به روز در حال افزایش است.

مطالب مفید پیشنهادی
قیمت انواع پوشاک در کشور ارمنستان 2022

برای سفر های خارج شهری به ازای هر کیلومتر 150 دارم محاسبه می شود، اگر کارت اعتباری مانند ویزا کارت دارید می توانید مبلغ کرایه تاکسی را بصورت آنلاین توسط رمز اینترنتی خود پرداخت کنید همچنین یکی از قابلیت های جذاب این اپلیکیشن بدین صورت است که اگر کارت اعتباری خود را نزدیک  تلفن همراه خود کنید هزینه تاکسی از کارت شما کسر خواهد شد! البته ناگفته نماند که تنها موبایل هایی که دارای قابلیت NFC هستند می توانند این کار را انجام دهند و در غیر اینصورت باید توسط رمز اینترنتی پرداخت کنید. برای دانلود رایگان اپلیکیشن Yandex Taxi اگر سیستم عامل موبایل شما اندروید است می توانید از Play Store آن را دریافت و نصب کنید و اگر از سیستم عامل IOS استفاده می کنید باید از App Store آن را دانلود و نصب کنید. پس از نصب باید شماره تلفن همراه خود را در برنامه ثبت کنید و کد فعال سازی که از طریق پیامک برایتان ارسال می شود را در اپلیکیشن وارد کنید.

mobi taxi yerevan

3. اپلیکیشن Mobi Taxi

سومین اپلیکیشن درخواست تاکسی در ایروان که قصد معرفی آن را داریم Mobi Taxi است که دفتر این شرکت در شهر ایروان قرار دارد. یکی از مزیت های شرکت Mobi Taxi داشتن بیشترین تعداد خودرو است که در صورت درخواست تاکسی سریعا نزدیک ترین راننده به شما درخواست را قبول کرده و به سمت شما حرکت می کند بنابراین مسافران در خصوص یافتن تاکسی مشکلی نخواهند داشت. دومین مزیت Mobi Taxi داشتن وایفای رایگان در تمامی خودروهای تحت نظر این شرکت است که پس از سوار شدن در تاکسی می توانید به وایفای تاکسی متصل شده و از آن استفاده کنید.

پس از درخواست تاکسی و یافتن نزدیک ترین راننده می توانید مکان فعلی تاکسی را روی نقشه اپلیکیشن مشاهده کنید و زمان انتظار تا رسیدن تاکسی برای شما نمایش داده می شود. تمام تاکسی های این شرکت دارای آرم و علائم مخصوص هستند که شناسایی آن ها توسط مسافران را آسان می سازد. پس از نصب اپلیکیشن Mobi Taxi می بایست توسط شماره تلفن خود (سیم کارت ارمنی) ثبت نام کنید پس از آن می توانید در هر نقطه از شهر ایروان به سادگی درخواست تاکسی نمایید. نرخ کرایه تاکسی های شرکت Mobi Taxi به ازای هر کیلومتر 100 درام است که قبل از درخواست تاکسی هزینه آن نمایش داده می شود که پس از تایید باید روی دکمه order (درخواست) کلیک کنید و منتظر باشید.

مطالب مفید پیشنهادی
نقشه فارسی مترو ایروان 2022 و ایستگاه ها

 

Taxo Line yerevan

4. اپلیکیشن TaxoLine

آخرین اپلیکیشن آنلاین این لیست TaxoLine است که بصورت آنلاین و آفلاین قابل استفاده است اما هنگامی که به اینترنتی متصل باشید امکانات بیشتری از این برنامه در دسترس است. اپلیکیشن TaxoLine تفاوت چندانی با دیگر برنامه های درخواست تاکسی ندارد و ثبت نام در این اپلیکیشن بسیار ساده است و تنها کافی است شماره تلفن همراه خود را به برنامه معرفی کنید.

اگر قصد دارید توسط تماس با اپراتور درخواست تاکسی کنید پس از شماره گیری و انتخاب زبان مورد نظر می توانید موقعیت مکانی فعلی و مقصد خود را به اپراتور اطلاع دهید و مشخصات تاکسی شما اعم از پلاک، رنگ، مدل ماشین، و نام راننده توسط تلفن گویا گفته می شود، سپس باید تا رسیدن تاکسی منتظر باشید. اپلیکیشن TaxoLine برای سیستم عامل های Android – IOS – Windows Phone ارائه شده است. اپلیکیشن TaxoLine در کشور ارمنستان کاربرد زیادی دارد و توسط سیستم GPS موقعیت دقیق مسافر و راننده را تشخیص می دهد.

اگر تلفن همراه شما هوشمند نیست و یا در مکانی هستید که به اینترنتی دسترسی ندارید می توانید با مراکز تاکسیرانی ایروان تماس گرفته و درخواست تاکسی کنید البته این امر مستلزم دانش زبان ارمنی است. اما نگران نباشید اکثر اپراتور های شرکت تاکسیرانی زبان به زبان انگلیسی مسلط هستند. اگر زبان انگلیسی بلد نیستید می توانید از تاکسی های گذری خیابان استفاده کنید. مطالب مرتبط: مترو ایروان – اقامت ارمنستان

شرکت تاکسیرانی TaxoLine دارای خودرو های سواری، ون و مینی ون می باشد که با توجه به تعداد مسافران سفارش هریک از آن ها امکان پذیر است. این شرکت دارای خدمات ویژه بری ترانسفر فرودگاه است که قیمت آن نسبت به سایر خدمات کمی گران تر است، نرخ کرایه تاکسی های TaxoLine به ازای هر کیلومتر 100 درام است که بسته به شرایط ترافیکی متغییر می باشد و تا 120 درام در ساعات شلوغی افزایش می یابد.

مطالب مفید پیشنهادی
۵۰ نکته شگفت انگیز قبل سفر به ارمنستان 2022

 

5/5 - (121 امتیاز)
buy telegram members - شراء متابعين انستقرام

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: armenik

همیشه آرزو داشتم تا یک مرجع فارسی زبان جهت معرفی ابعاد مختلف کشور ارمنستان می بود تا هیچ گونه ابهامی برای گردشگران و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند باقی نماند. این آرزو اکنون "آرمنیک" نام دارد. جهت ارائه بهتر خدمات می توانید نظرات خود را برای ما بفرستید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.