نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

metro-yerevan

متروی شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان در سال 1981 احداث شد و عمق تونل های آن 20 تا 70 متر زیر زمین حفر شده است. در سال 1968 طرح ساخت مترو ایروان مطرح شد که در زمان نخست وزیری آنتون کوچینیان بود، تا سال 1978 بیش از 4 کیلومتر از تونل های مترو حفر شد و 3 سال بعد 4 ایستگاه مترو شهر ایروان برای عموم قابل استفاده بود. جالب است بدانید معماری خطوط مترو ایروان به حدی مستحکم بود که زلزله 7 دسامبر سال 1988 (16 آذر ماه 1367) نتوانست آسیبی به آن بزند.

در ارمنستان مانند تمامی کشور های دیگر ارزان ترین و سریع ترین وسیله حمل و نقل عمومی مترو است، مترو ایروان یک خط اصلی دارد که از شمال شهر به جنوب شهر کشیده شده است و قیمت بلیط تک سفره 50 درام است که به دلیل متغییر بودن قیمت درام می توانید با توجه به نرخ روز، معادل ریال آن را محاسبه کنید. خط اصلی مترو ایروان دارای 10 ایستگاه فعال است و 2 ایستگاه در دست ساخت می باشد که تاریخ بهره برداری آن هنوز مشخص نیست.

ویدئوی کوتاه از متروی شهر ایروان (تجربه مجازی):

نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

در ساعات خلوت شبانه روز هر 5 دقیقه یک قطار در ایستگاه های مترو توقف می کند اما در ساعات شلوغی ممکن است این زمان به 15 دقیقه برسد، ساعت کاری مترو ایروان از 6:30 صبح تا 11 شب است. در ورودی ایستگاه های مترو ایروان فروشگاه هایی وجود دارند که درآن ها انواع مواد غذایی و پوشاک به فروش می رسد و قیمت اجناس نسبتا ارزان و به صرفه است. مترو در بعضی از ایستگاه ها در زیر زمین نیست و بیشتر ایستگاه ها تزئینات زیبایی دارند که در آن ها از نمادهای ملی و معماری اواخر دوره شوروی استفاده شده است. پیشنهاد می کنیم از مقاله جذاب قوانین مهم اقامت در کشور ارمنستان دیدن نمایید و نظرات ارزشمند خود را برای آرمنیک بفرستید.

مطالب مفید پیشنهادی
جدیدترین قوانین اقامت در ارمنستان 2021

نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

در عکس فوق می توانید ایستگاه های مترو ایروان را مشاهده کنید که برای اولین بار در سایت آرمنیک به زبان فارسی برگرداننده شده است. همانطور که ملاحضه نمودید اولین ایستگاه بارک آموتیون می باشد که قرار است به زودی محل تقاطع دو خط مترو گردد که خط سبز نشان داده شده در عکس هنوز احداث نشده و از مرکز شهر ایروان به سمت شرق ادامه می یابد و اگر ساخت آن تمام شود و در دسترس عموم قرار گیرد، شاهد یک خط متروی مدرن در شهر ایروان خواهیم بود. با آرمنیک همراه باشید تا در ادامه ایستگاه های مترو شهر ایروان را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین می توانید از مقاله جذاب نقشه فارسی کشور ارمنستان دیدن نمایید.

نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه اول » بارک آموتیون: این ایستگاه مترو در انتهای خیابان مارشال باقرامیان (Marshal Baghramyan) و نرسیده به خیابان هراچیا کوچار (Hrachya Kochar) قرار دارد. این ایستگاه مترو در 7 مارس 1981 (16 اسفند 1359) احداث شد و تا امروز به کار خود ادامه داده است و 2 ایستگاه دیگر قبل از آن در حال ساخت است. مقاله مرتبط کرایه تاکسی در ارمنستان می باشد که به تازگی منتشر شده و تمامی اپلیکیشن های تاکسی آنلاین شهر ایروان را نقد بررسی می کند، پیشنهاد می کنیم این مقاله جذاب را از دست ندهید.

عکس 360 درجه از ایستگاه مترو بارک آموتیون

  ایستگاه مترو بارک آموتیون بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه دوم » مارچال باقرامیان: محل قرار گیری این ایستگاه مترو در وسط خیابان باقرامیان و روبه روی کاخ نخست وزیر ارمنستان می باشد. ایستگاه مترو باقرامیان همزمان با ایستگاه بارک آموتیون شروع به کار کرده است و یکی از ایستگاه های پرتردد محسوب می شود.
   

عکس 360 درجه از ایستگاه مترو باقرامیان

ایستگاه مترو باقرامیان بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه سوم » یریتاسردکان: این ایستگاه مترو در کنار پارک پاپلاوک و جنب خیابان ایساهاکیان می باشد. از ایستگاه مترو یریتاسردکان تا سالن اپرا ایروان 5 دقیقه پیاده روی فاصله است همچنین تا میدان جمهوری 10 دقیقه پیاده روی راه است. این ایستگاه در 8 مارس 1981 (17 اسفند 1359) احداث شد و یکی از زیبا ترین ایستگاه های مترو ایروان از نظر طراحی داخلی و معماری است.
مطالب مفید پیشنهادی
دانستنی های مفید برای سفر به ارمنستان 2021

عکس 360 درجه از ایستگاه مترو یریتاسردکان

ایستگاه مترو یریتاسردکان بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه چهارم » هانراپتوتیان هراپاراک (میدان جمهوری): اخیرا این ایستگاه به "میدان جمهوری" تغییر نام داده اما هنوز به اسم هانراپتوتیان هراپاراک شناخته می شود. این ایستگاه در تقاطع خیابان های آرام و نالباندیان قرار دارد و می توان گفت از نظر دسترسی به مکان ها گردشگری ایستگاه هراپاراک (میدان جمهوری) بهترین گزینه است، همچنین شلوغ ترین و پر تردد ترین ایستگاه مترو در شهر ایروان می باشد. این ایستگاه مترو در 26 دسامبر 1981 (5 دی 1360) درب های خود را به روی عموم باز کرد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است. اگر می خواهید به کشور ارمنستان مهاجرت کنید حتما از مقاله قوانین جدید خرید ملک در ارمنستان بازدید فرمایید.

عکس 360 درجه از ایستگاه مترو میدان جمهوری

ایستگاه مترو میدان جمهوری بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه پنجم » ژنرال آندرانیک: این ایستگاه مترو به دلیل خدماتی که ژنرال آندرانیک برای کشور ارمنستان انجام داد نام گذاری شده است، آندرانیک اوزانیان فعال مدنی و سیاسی، مبارز استقلال طلب و قهرمان ملی ارمنستان بود. این ایستگاه مترو در تقاطع خیابان های تیگران متس (Tigran Mets) و مووسس خورناتسی (Movses Khorenatsi) قرار دارد. پارک لونا تا ایستگاه مترو ژنرال آندرانیک 3 دقیقه پیاده روی فاصله دارد که یکی از پارک های زیبای ایروان محسوب می شود.

عکس 360 درجه از ایستگاه مترو ژنرال آندرانیک

ایستگاه مترو ژنرال آندرانیک بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه ششم » ساسونتسی دیوید: این ایستگاه مترو یکی از شناخته شده ترین ایستگاه های متروی ایروان است و نام آن از یک پهلوان معروف ارمنی گرفته شده است که در زمان یورش اعراب ایستادگی زیادی از خود نشان داد و نزد مردم ارمنستان بسیار محبوب می باشد، مجسمه ساسونتسی دیوید به عنوان یک بنای یادبود امروزه به عنوان یکی از مکان های مهم گردشگری شهر ایروان محسوب می شود که در سال 1959 میلادی به دست یرواند کوچار بنا گردید. این ایستگاه مترو در خیابان سوان قرار دارد و جالب است بدانید اولین ایستگاه متروی ایروان که بر روی سطح زمین احداث شد ایستگاه ساسونتسی دیوید بود.
مطالب مفید پیشنهادی
قیمت تاکسی در ارمنستان 2021 (ایروان)

عکس 360 درجه از ایستگاه مترو ساسونتسی دیوید

ایستگاه مترو ساسونتسی دیوید بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه هفتم » گورت ساراناین: این ایستگاه مترو در کنار کارخانجات مهم صنعتی شهر ایروان واقع شده است و دومین ایستگاه مترو احداث شده در ایروان بر روی سطح زمین می باشد همچنین اکثر مسافران این ایستگاه کارگران و کارمندان بومی هستند. ایستگاه گورت ساراناین در 11 ژوئن 1983 (21 خرداد 1362) درب های خود را به روی عموم باز کرد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است. ایستگاه مترو گورت ساراناین در نزدیکی میدان لابور و در خارج شهر قرار دارد و هیچ یک از جاذبه های گردشگری در اطراف آن قرار ندارد.

عکس 360 درجه از میدان میدان لابور

ایستگاه مترو گورت ساراناین بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه هشتم » شنگاویت: خط اصلی مترو ایروان در ایستگاه شنگاویت به دو قسمت تقسیم می شود و خط فرعی به ایستگاه چارباغ منتهی می گردد. ایستگاه مترو شنگاویت در تقاطع خیابان های نهم و تارونتس قرار دارد و برای رفتن به ایستگاه چارباغ می بایست خط عوض کنید.این ایستگاه در 26 دسامبر سال 1985 احداث شد و یکی از ایستگاه های مهم مترو ایروان می باشد.

ایستگاه مترو شنگاویت بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه نهم » گارگین نژده: آخری ایستگاه خط اصلی مترو ایروان گارگین نژده است که در 4 ژانویه 1987 (14 دی 1365) احداث شد و طبق آمار بدست آمده کم تردد ترین ایستگاه مترو شهر ایروان است. این ایستگاه واقع در ضلع شرقی میدانی به نام گارگین نژده است و این میدان بعد از میدان جمهوری بزرگترین میدان شهر ایروان می باشد.

عکس 360 درجه از میدان گارگین نژده

ایستگاه مترو گارگین نژده بر روی نقشه گوگل

 


نقشه فارسی مترو ایروان 2021 و ایستگاه ها

 • ایستگاه دهم » چارباغ: آخرین ایستگاه متروی شهر ایروان چارباغ است که به صورت یک خط فرعی از ایستگاه شنگاویت جدا می شود. این ایستگاه پس از استقلال کشور ارمنستان ساخته شده و نسبت به سایر ایستگاه های متروی ایروان بافت جدید تر و زیبا تری دارد. فرودگاه اربونی (Erebuni) در نزدیکی ایستگاه مترو چارباغ قرار دارد همچنین این ایستگاه در نزدیکی خیابان شیراک و آراراتیان واقع شده است.
مطالب مفید پیشنهادی
لوکس ترین هتل های پنج ستاره ارمنستان 2021

ایستگاه مترو چارباغ بر روی نقشه گوگل

 

3.9/5 - (54 امتیاز)
buy telegram members - شراء متابعين انستقرام

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: armenik

همیشه آرزو داشتم تا یک مرجع فارسی زبان جهت معرفی ابعاد مختلف کشور ارمنستان می بود تا هیچ گونه ابهامی برای گردشگران و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند باقی نماند. این آرزو اکنون "آرمنیک" نام دارد. جهت ارائه بهتر خدمات می توانید نظرات خود را برای ما بفرستید.

8 دیدگاه

 1. با درود
  خواهشمندم بهترین مسیر رفت و آمد بین شهر سوان و شهر ایروان را بفرمایید.
  با سپاس از کوشش تان در شناساندن کشور زیبا و عزیز ارمنستان به زبان پارسی

  1. سلام وقت بخیر
   روش های مختلفی برای رسیدن به سوان هستش و شما می توانید از طریق تاکسی و اتوبوس به سوان بروید همچنین اگر قصد دارید با خودروی شخصی از ایروان به سوان تشریف ببرید می توانید از برنامه Waze استفاده کنید که بهترین برنامه در این زمینه هستش. پیروز و پاینده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.