معرفی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان

امروز با مقاله مفید و کاربردی «آشنایی با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان» در خدمت شما هستیم. سلامتی مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه زندگی است. از این رو می‌خواهیم به معرفی بهترین بیمارستان‌های ایروان بپردازیم. تصور کنید به یک کشور خارجی سفر کرده‌اید و دچار یک بیماری شده‌اید، چکار باید کرد؟ کدام بیمارستان را جهت درمان و جراحی‌های خاص انتخاب کنیم؟ درهنگام مریضی نزدیک‌ترین بیمارستان و مرکز درمانی به ما کجاست؟ این مقاله برای اولین بار توسط آرمنیک به زبان فارسی منتشر می‌گردد. در ادامه با ما همراه باشید و در انتهای مقاله نظرات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید.

پیش از آنکه به معرفی برترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان بپردازیم، می‌خواهیم توصیه‌های پزشکی قبل سفر به ارمنستان و اموری که به هنگام بیماری در ارمنستان باید انجام پذیرد را بررسی نماییم. لازم به ذکر است این مقاله برای افرادی که به کشورهای دیگر به جز ارمنستان سفر می‌کنند هم می‌تواند مفید باشد.

Health Care Before Travel To Armenia
Health Care Before Travel To Armenia

توصیه‌های پزشکی قبل سفر به ارمنستان

قبل سفر به ارمنستان توصیه می‌شود حتماً به پزشک جهت بررسی وضعیت سلامت خود مراجعه نمایید. اگر بیماری خاصی دارید جهت درمان آن اقدام نمایید. یکی از مواردی که می‌تواند لذت سفر را از بین ببرد بیماری و عدم سلامت جسمی است. از این رو با پزشک خود مشورت کنید و اگر داروهایتان رو به اتمام است با اجازه پزشک داروهای جدید تهیه کنید. نسخه تجویز شده را هنگام سفر حتماً به همراه داشته باشید.

همانطور که در مقاله آموزش زبان ارمنی ذکر شد، در کشور ارمنستان زبان انگلیسی محبوبیت کمی دارد و در صورت بیمار شدن و مراجعه به پزشک می‌بایست با زبان ارمنی یا روسی با وی صحبت کنید. البته ناگفته نماند اکثر پزشکان ارمنی زبان انگلیسی را بلد هستند، اما همیشه باید جانب احتیاط را در نظر گرفت. به دلیل ورود به محیط جدید احتمال بیماری‌های جدید هم وجود دارد. از این رو جهت پیشگیری می‌توانید با مراجعه به پزشک نسبت به تمدید واکسن اقدام نمایید. در لیست زیر واکسن‌های پیشنهادی، اختیاری و با صلاحدید پزشک برای سفر به ارمنستان تهیه شده است.

 

نام واکسناختیاریپیشنهاد میشودبا صلاحدید پزشک
تب زردtrue
دیفتریtrue
هپاتیت Atrue
هپاتیت Btrue
آنسفالیتtrue
پنوموکوکیtrue
سرخکtrue
مننژیتtrue
حصبهtrue
مالاریاtrue
هاریtrue
سلtrue
کزازtrue
وباtrue

 

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان
بیماری در ارمنستان

هنگام بیماری در ارمنستان چکار کنیم؟

اگر به ارمنستان سفر کرده‌اید و یا در این کشور اقامت دارید و احساس مریضی می‌کنید نگران نباشید. ابتدا باید با اورژانس تماس گرفته و درخواست آمبولانس کنید. ذکر این نکته ضروری است که در ارمنستان برخلاف ایران مریضی شما چه حاد باشد چه خفیف باید آمبولانس خبر کنید. بدین منظور می‌توانید از خط ثابت ۱۰۳ یا از خط همراه ۰۰۳۷۴۱۰۳ را شماره گیری نمایید و آدرس محل سکونت خود را به اورژانس بدهید.

پس از رسیدن آمبولانس درب منزل، مأموران اورژانس به خانه شما آمده سپس وضعیت شما را بررسی خواهند کرد و در مورد بیماری فعلی سؤالاتی می‌پرسند. به سؤالات آن‌ها با دقت پاسخ دهید و توصیه‌های پزشکی را در صورت نیاز یادداشت نمایید. اگر مأموران اورژانس تشخیص دهند که شما نیاز به بستری شدن دارید سوار آمبولانس شوید و به بیمارستان بروید. اما در صورتی که بیماری شما وخیم نباشد با تجویز دارو متناسب با مریضی‌تان کار تمام است و با کمی استراحت و رعایت نکات ذکر شده توسط مأموران اورژانس بهبود خواهید یافت. اگر در ارمنستان مشغول تحصیل هستید و یا قصد تحصیل دارید پیشنهاد می‌کنیم از مقاله تحصیل در دانشگاه‌های ارمنستان بازدید نمایید.

 

Best Yerevan Hospitals
Best Yerevan Hospitals

بهترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهر ایروان

بیمارستان‌های ایروان خدمات درمانی قابل قبولی دارند و می‌توانید در صورت نیاز به آن‌ها مراجعه کنید و نسبت به درمان بیماری خود اقدام نمایید. شهر ایروان در مجموع دارای ۴۴ بیمارستان با خدمات شبانه‌روزی می‌باشد. در این بخش قصد داریم ۳ بیمارستان برتر ارمنستان طبق رنکینگ جهانی را بررسی نماییم. این نکته لازم به ذکر است که اگر با اورژانس تماس بگیرید و نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشید، شما را به نزدیک‌ترین بیمارستان به محل اقامت‌تان منتقل خواهند کرد؛ لذا اگر می‌خواهید به بیمارستان خاصی بروید می‌توانید با تاکسی یا خودروی شخصی رفته و پذیرش شوید. سه بیمارستان برتر ایروان عبارتند از:

  1. بیمارستان نورک ماراش (Nork Marash)
  2. بیمارستان شنگاویت (Shengavit)
  3. ایزمیرلیان (Izmirlian)

 

Nork Marash Medical Center
Nork Marash Medical Center

بیمارستان نورک ماراش ایروان (Nork Marash)

یکی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان بیمارستان نورک ماراش در خیابان آرمناک آرمناکیان (Armenak Armenakyan st) است که تمرکز خود را بر روی جراحی قلب قرار داده است. همچنین تمامی امور درمانی دیگر در این بیمارستان مجهز انجام می‌گردد. بیمارستان نورک ماراش دارای ۳ بخش پایه شامل جراحی قلب، مراقبت کودکان و قلب و عروق می‌باشد. همچنین جراحی مغز نیز در این بیمارستان توسط بهترین پزشکان ارمنستان انجام می‌گردد.

بیمارستان نورک ماراش ایروان در سال ۱۹۹۴ میلادی با کمک سازمان خیریه ارمنستان افتتاح شد و تا به امروز توانسته بیماران زیادی را درمان کند. طبق رنکینگ جهانی بهترین بیمارستان ارمنستان شناخته می‌شود. یکی از دکترهای برجسته بیمارستان نورک ماراش، رفی قاسابیان (Raffi Qasabian) است که مدرک دکترای خود را در کشور استرالیا گرفته و جراح برجسته عروقی و آندوسکوپی است. بیمارستان نورک ماراش ایروان دارای ۸۰ تخت است و آماده خدمت‌رسانی به بیماران می‌باشد. موقعیت مکانی این بیمارستان را می‌توانید روی نقشه گوگل ملاحظه نمایید.

Shengavit Medical Center
Shengavit Medical Center

بیمارستان شنگاویت (Shengavit)

بیمارستان شنگاویت (Shengavit) ایروان یکی از مجهزترین و بهترین بیمارستان‌های این شهر است. این بیمارستان متعلق به بخش خصوصی می‌باشد. این بیمارستان در زمینه‌های مختلفی چون مامایی، جراحی قلب و مغز، جراحی عمومی، جراحی پلاستیک، جراحی عروق، جراحی چشم، مراقبت‌های ویژه، دندانپزشکی، آزمایشگاه و … فعالیت دارد. بیمارستان شنگاویت در مجموع دارای ۶۵ تخت است و به طور میانگین سالانه به ۷۰۰۰ بیمار خدمت‌رسانی می‌کند.

همانطور که گفته شد شنگاویت متعلق به بخش خصوصی است و هزینه‌های درمان در این بیمارستان نسبت به سایر بیمارستان‌های ایروان بیشتر است. از این رو یکی از گران‌ترین بیمارستان‌های ارمنستان نیز محسوب می‌گردد. شنگاویت در سال ۱۹۶۴ میلادی مورد بهره‌برداری قرار گرفت. بیمارستان خصوصی شنگاویت در خیابان ماناندیان (Manandian St) قرار دارد و موقعیت مکانی آن را می‌توانید در نقشه گوگل مشاهده نمایید.

 

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان
Izmirlian Medical Center

بیمارستان ایزمیرلیان (Izmirlian)

از دیگر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ارمنستان می‌توان به بیمارستان ایزمیرلیان (Izmirlian) که در سال ۱۹۸۶ تأسیس شد، اشاره کرد. این بیمارستان در محله کانکر زیتون شهر ایروان قرار دارد. این بیمارستان در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ میلادی با حمایت مالی خیریه ارمنستان پیشرفت‌های چشمگیری کرد و در حال حاضر یکی از بهترین بیمارستان‌های ارمنستان است. بیمارستان ایزمیرلیان به طور تخصصی بر روی جراحی پلاستیک و سایر جراحی‌های حساس فعالیت دارد و پزشکان سرشناسی در این مجموعه مشغول کار هستند. جالب است بدانید ساختمان اصلی این بیمارستان پیش از سال ۲۰۱۳ به شکل امروزی نبوده و در این سال با دریافت ۱۲ میلیون دلار از دولت ارمنستان ساختمان بیمارستان دستخوش تغییرات زیادی شد و تجهیزات این مجموعه تکمیل گردید.

بیمارستان ایزمیرلیان نسبت به شنگاویت و نورک ماراش از تخت‌های بیشتری برخوردار است و ظرفیت آن به طبع برای خدمات‌رسانی بیشتر می‌باشد. این بیمارستان با ۱۳۹ تخت و ۱۵ بخش پزشکی مجزا، بزرگ‌ترین بیمارستان ایروان محسوب می‌شود. از فعالیت‌های این بیمارستان می‌توان به ارتوپدی، جراحی عمومی، اورولوژی، جراحی پلاستیک، جراحی فک و صورت، آندوسکوپی، جراحی‌های ترمیمی، جراحی قلب، جراحی عروق و … اشاره کرد. موقعیت مکانی بیمارستان ایزمیرلیان (Izmirlian) را می‌توانید روی نقشه گوگل مشاهده کنید.

همچنین بخوانید: نقشه فارسی کشور ارمنستان
4.7/5 - (97 امتیاز)

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: armenik

همیشه آرزو داشتم تا یک مرجع فارسی زبان جهت معرفی ابعاد مختلف کشور ارمنستان می بود تا هیچ گونه ابهامی برای گردشگران و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند باقی نماند. این آرزو اکنون "آرمنیک" نام دارد. جهت ارائه بهتر خدمات می توانید نظرات خود را برای ما بفرستید.

1 دیدگاه

  1. ممنونم از این معرفی خوب سایت شما. یکی از بستکان نزدیک من تجربه بسیار خوبی در رابطه با جراحی مغز در بیمارستان ارمنستان داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *