معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی ارمنستان

Hospital Health Centers Armeniaa

امروز با یک مقاله مفید و کاربردی در خدمت شما هستیم، سلامتی مهم ترین و اصلی ترین دغدغه زندگی است از این رو میخواهیم به معرفی بهترین بیمارستان های ایروان بپردازیم. تصور کنید به یک کشور خارجی سفر کرده اید و دچار یک مریضی شده اید چه کار باید کرد؟ کدام بیمارستان را جهت درمان و جراحی های خاص انتخاب کنیم؟ درهنگام مریضی نزدیک ترین بیمارستان و مرکز درمانی به ما کجاست؟ این مقاله برای اولین بار توسط آرمنیک به زبان فارسی منتشر میگردد، در ادامه با ما همراه باشید و در انتهای مقاله نظرات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید.

پیش از آنکه به معرفی برترین بیمارستان ها و مراکز درمانی ارمنستان بپردازیم، میخواهیم توصیه های پزشکی قبل سفر به ارمنستان و اموری که به هنگام بیماری در ارمنستان باید انجام پذیرد را بررسی نماییم. لازم به ذکر است این مقاله برای افرادی که به کشورهای دیگر به جز ارمنستان سفر میکنند هم میتواند مفید است.

Health Care Before Travel To Armenia
Health Care Before Travel To Armenia

توصیه های پزشکی قبل سفر به ارمنستان

قبل سفر به ارمنستان توصیه میشود حتما به پزشک جهت بررسی وضعیت سلامت خود مراجعه نمایید و اگر بیماری خاصی دارید جهت درمان آن اقدام نمایید. یکی از مواردی که میتواند لذت سفر را از بین ببرد بیماری و عدم سلامت جسمی است، از این رو با پزشک خود مشورت کنید و اگر داروهایتان رو به اتمام است با اجازه پزشک داروهای جدید تهیه کنید و نسخه تجویز شده را هنگام سفر حتما به همراه داشته باشید.

همانطور که در مقاله آموزش زبان ارمنی ذکر شد، در کشور ارمنستان زبان انگلیسی محبوبیت کمی دارد و در صورت بیمار شدن و مراجعه به پزشک میبایست با زبان ارمنی یا روسی با وی صحبت کنید البته ناگفته نماند اکثر پزشکان ارمنی زبان انگلیسی را بلد هستند اما همیشه باید جانب احتیاط را در نظر گرفت. به دلیل ورود به محیط جدید احتمال بیماری های جدید هم وجود دارد از این رو جهت پیشگیری میتوانید با مراجعه به پزشک نسبت به تمدید واکسن اقدام نمایید. در لیست زیر واکسن های پیشنهادی، اختیاری و با صلاحدید پزشک برای سفر به ارمنستان تهیه شده است.

 

نام واکسناختیاریپیشنهاد میشودبا صلاحدید پزشک
تب زردtrue
دیفتریtrue
هپاتیت Atrue
هپاتیت Btrue
آنسفالیتtrue
پنوموکوکیtrue
سرخکtrue
مننژیتtrue
حصبهtrue
مالاریاtrue
هاریtrue
سلtrue
کزازtrue
وباtrue

 

مطالب مفید پیشنهادی
دانستنی های مفید برای سفر به ارمنستان 2022

 

Feel Sickness in Armenia
Feel Sickness in Armenia

هنگام مریضی در ارمنستان چکار کنیم؟

اگر به ارمنستان سفر کرده اید و یا در این کشور اقامت دارد و احساس مریضی میکنید نگران نباشید، ابتدا باید با اورژانس تماس گرفته و درخواست آمبولانس کنید. ذکر این نکته ضروری است که در ارمنستان برخلاف ایران مریضی شما چه حاد باشد چه خفیف باید آمبولانس خبر کنید بدین منظور میتوانید از خط ثابت 103 یا از خط همراه 103 00374 را شماره گیری نمایید و آدرس محل سکونت خود را به اورژانس بدهید.

پس از رسیدن آمبولانس درب منزل، ماموران اورژانس به خانه شما آمده سپس وضعیت شما را بررسی خواهند کرد و در مورد بیماری فعلی سوالاتی می پرسند، به سوالات وی با دقت پاسخ دهید و توصیه های پزشکی را در صورت نیاز یادداشت نمایید. اگر ماموران اورژانس تشخیص دهند که شما نیاز به بستری شدن دارید سوار آمبولانس شوید و به بیمارستان بروید اما در صورتی که بیماری شما وخیم نباشد با تجویز دارو متناسب با مریضی تان کار تمام است و با کمی استراحت و رعایت نکات ذکر شده توسط ماموران اورژانس بهبود خواهید یافت. اگر در ارمنستان مشغول تحصیل هستید و یا قصد تحصیل دارید پیشنهاد میکنیم از مقاله تحصیل در دانشگاه های ارمنستان بازدید نمایید.

مطالب مفید پیشنهادی
مقایسه ارمنستان و گرجستان برای مهاجرت 2022

 

Best Yerevan Hospitals
Best Yerevan Hospitals

بهترین بیمارستان های شهر ایروان

بیمارستان های ایروان خدمات درمانی قابل قبولی دارند و میتوانید در صورت نیاز به آن ها مراجعه کنید و نسبت به درمان بیماری خود اقدام نمایید. شهر ایروان در مجموع دارای 44 بیمارستان با خدمات شبانه روزی میباشد، در این بخش قصد داریم 3 بیمارستان برتر ارمنستان طبق رنک جهانی بررسی نماییم. این نکته لازم به ذکر است که اگر با اورژانس تماس بگیرید و نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشید، شما را به نزدیک ترین بیمارستان به محل اقامت تان منتقل خواهند کرد لذا اگر میخواهید به بیمارستان خاصی بروید میتوانید با تاکسی یا خودروی شخصی رفته و پذیرش شوید. سه بیمارستان برتر ایروان عبارتند از:

  1. بیمارستان نورک ماراش (Nork Marash)
  2. بیمارستان شنگاویت (Shengavit)
  3. ایزمیرلیان (Izmirlian)

 

Nork Marash Medical Center
Nork Marash Medical Center

بیمارستان نورک ماراش ایروان (Nork Marash)

بیمارستان نورک ماراش در خیابان آرمناک آرمناکیان (Armenak Armenakyan st) قرار دارد و تمرکز خود را بر روی جراحی قلب قرار داده است، همچنین تمامی امور درمانی دیگر در این بیمارستان مجهز انجام میگردد. بیمارستان نورک ماراش دارای 3 بخش پایه شامل جراحی قلب، مراقبت کودکان و قلب و عروق میباشد همچنین جراحی مغز نیز در این بیمارستان توسط بهترین پزشکان ارمنستان انجام میگردد.

مطالب مفید پیشنهادی
آموزش تصویری زبان ارمنی سال 2022

بیمارستان نورک ماراش ایروان در سال 1994 میلادی با کمک سازمان خیریه ارمنستان افتتاح شد و تا به امروز توانسته بیماران زیادی را درمان کند و طبق رنکینگ جهانی بهترین بیمارستان ارمنستان شناخته میشود. یکی از دکترهای برجسته بیمارستان نورک ماراش، رفی قاسابیان (Raffi Qasabian) است که مدرک دکترای خود را در کشور استرالیا گرفته و جراح برجسته عروقی و آندوسکوپی است. بیمارستان نورک ماراش ایروان دارای 80 تخت است و آماده خدمت رسانی به بیماران میباشد. موقعیت مکانی این بیمارستان را میتوانید روی نقشه گوگل ملاحضه نمایید.

 

 

Shengavit Medical Center
Shengavit Medical Center

بیمارستان شنگاویت (Shengavit)

بیمارستان شنگاویت (Shengavit) ایروان یکی از مجهزترین و بهترین بیمارستان های این شهر است و متعلق به بخش خصوصی میباشد. این بیمارستان در زمینه های مختلفی چون مامایی، جراحی قلب و مغز، جراحی عمومی، جراحی پلاستیک، جراحی عروق، جراحی چشم، مراقبت های ویژه، دندانپزشکی، آزمایشگاه و … فعالیت دارد. بیمارستان شنگاویت در مجموع دارای 65 تخت است و به طور میانگین سالانه به 7000 بیمار خدمت رسانی میکند.

مطالب مفید پیشنهادی
جدیدترین قوانین اقامت در ارمنستان 2022

همانطور که گفته شد شنگاویت متعلق به بخش خصوصی است و هزینه های درمان در این بیمارستان نسبت به سایر بیمارستان های ایروان بیشتر است از این رو یکی از گران ترین بیمارستان های ارمنستان نیز محسوب میگردد. شنگاویت در سال 1964 میلادی مورد بهره برداری قرار گرفت. بیمارستان خصوصی شنگاویت در خیابان ماناندیان (Manandian St) قرار دارد و موقعیت مکانی آن را میتوانید در نقشه گوگل ذیل مشاهده نمایید.

 

Izmirlian Medical Center
Izmirlian Medical Center

بیمارستان ایزمیرلیان (Izmirlian)

بیمارستان ایزمیرلیان (Izmirlian) در سال 1986 تاسیس شد و در محله کانکر زیتون شهر ایروان قرار دارد، این بیمارستان در سال های 1998 تا 2000 میلادی با حمایت مالی خیریه ارمنستان پیشرفت های چشمگیری کرد و در حال حاضر یکی از بهترین بیمارستان های ارمنستان میباشد. بیمارستان ایزمیرلیان بطور تخصصی بر روی جراحی پلاستیک و سایر جراحی های حساس فعالیت دارد و پزشکان سرشناسی در این مجموعه مشغول کار هستند. جالب است بدانید ساختمان اصلی این بیمارستان پیش از سال 2013 به شکل امروزی نبوده و در این سال با دریافت 12 میلیون دلار از دولت ارمنستان ساختمان بیمارستان دستخوش تغییرات زیادی شد و تجهیزات این مجموعه تکمیل گردید.

مطالب مفید پیشنهادی
لوکس ترین هتل های پنج ستاره ارمنستان 2022

بیمارستان ایزمیرلیان نسبت به شنگاویت و نورک ماراش از تخت های بیشتری برخوردار است و ظرفیت آن به طبع برای خدمات رسانی بیشتر میباشد، این بیمارستان با 139 تخت و 15 بخش پزشکی مجزا بزرگترین بیمارستان ایروان محسوب میشود و از فعالیت های این بیمارستان میتوان به ارتوپدی، جراحی عمومی، اورولوژی، جراحی پلاستیک، جراحی فک و صورت، آندوسکوپی، جراحی های ترمیمی، جراحی قلب، جراحی عروق، و … اشاره کرد. موقعیت مکانی بیمارستان ایزمیرلیان (Izmirlian) را میتوانید روی نقشه گوگل ذیل مشاهده کنید.

4.7/5 - (97 امتیاز)
buy telegram members - شراء متابعين انستقرام

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: armenik

همیشه آرزو داشتم تا یک مرجع فارسی زبان جهت معرفی ابعاد مختلف کشور ارمنستان می بود تا هیچ گونه ابهامی برای گردشگران و افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند باقی نماند. این آرزو اکنون "آرمنیک" نام دارد. جهت ارائه بهتر خدمات می توانید نظرات خود را برای ما بفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.